Ավարտվել է թիվ 37/09 ընտրատեղամասում այլ անձի փոխարեն քվեարկելու փորձ կատարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է Գորիս քաղաքի թիվ 37/09 ընտրատեղամասում այլ անձի փոխարեն քվեարկելու փորձ կատարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը։
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ Գորիս քաղաքի բնակիչ Ա.Գյուրջյանը, ընդգրկված լինելով թիվ 37/02 ընտրատեղամասի ընտրողների ցուցակում, 2015թ. դեկտեմբերի 6-ին գնացել է ընտրատեղամաս և մասնակցել Սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեին։
Ձեռք բերված ապացույցների համաձայն՝ նույն օրը` ժամը 19:30-ի սահմաններում, կրկին ընտրելու նպատակով նա գնացել է Գորիս քաղաքի թիվ 37/09 ընտրատեղամաս, ստացել քվեաթերթիկ և փորձել քվեարկել այլ անձի փոխարեն, սակայն իր կամքից անկախ հանգամանքներով հանցագործությունն ավարտին չի հասցրել, քանի որ հանձնաժողովի անդամը նրա անձնագրում նկատել է հանրաքվեին արդեն մասնակցած լինելը հավաստող դրոշմակնիքի հետքը։ Ա.Գյուրջյանը, վերցնելով անձնագիրը, լքել է ընտրատեղամասը՝ թողնելով ծրարով քվեաթերթիկը։
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա՝ Ա.Գյուրջյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-153-րդ հոդվածով։

Preliminary investigation of the criminal case initiated on attempt to vote instead of another person in polling station N 37/09 completed
Preliminary investigation of the criminal case initiated on attempt to vote instead of another person in polling station N 37/09 in Goris was completed in Syuniq Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee.
Through preliminary investigation it was found that the resident of Goris A. Gyurjyan, who was involved in the voter list of polling station N 37/02, on December 6, 2016 went to the polling station and participated in referendum on Constitutional reforms.
According to the obtained evidence on the same day at about 19:30 he went to polling station N 37/09 of Goris to vote again. He received a ballot and attempted to vote instead of another person. However he could not accomplish the crime under unforeseen circumstances as the commission member noticed the seal in his passport indicating that he had already voted. A. Gyurjyan took his passport and left the polling station leaving the ballot.
On the base of the obtained evidence charge was pressed against A. Gyurjyan according to the Article 34--153 of RA Criminal Code.