Հարուցվել է քրեական գործ` Սպիտակ քաղաքի թիվ 29/25 ընտրատեղամասում մեկից ավելի անգամ քվեարկելու փորձ կատարելու դեպքի առթիվ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության Սպիտակի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Սպիտակ քաղաքի թիվ  29/25 ընտրատեղամասում մեկից ավելի անգամ քվեարկելու փորձ կատարելու դեպքի առթիվ:
Թիվ 29/25 ընտրատեղամասի ընտրական հանձնաժողովի անդամ Լիանա Դավթյանից գրավոր հաղորդում է ստացվել, որ 2015 թվականի դեկտեմբերի 6-ին՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում, ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի ընթացքում նշված տեղամաս է մտել ինքնությունը չպարզված մի անձ և փորձել ձեռքում եղած թղթերը գցել քվեատուփի մեջ, սակայն իր կամքից անկախ հանգամանքներով հանցագործությունն ավարտին չի հասցրել. նկատել է հանձնաժողովի անդամ Լիանա Դավթյանը:
Նկատի ունենալով, որ հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերում առերևույթ առկա են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-153-րդ հոդվածով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներ,  ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության Սպիտակի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-153-րդ հոդվածով:

Preliminary investigation of criminal case initiated on attempting to vote instead of other persons in polling station N 29/25 completed
Preliminary investigation of the criminal case initiated on attempting to vote instead of other persons in polling station N 29/25 was completed in Spitak Investigative Division of Lori Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee.
Through preliminary investigation conducted in the framework of the criminal case it was grounded that during referendum on Constitutional reforms – on December 6, 2015 at about 16:30 the resident of Spitak N. Darchinyan entered polling station N 29/25 located in Italian district of town Spitak and attempted to vote instead of other persons through casting the voted ballots into the ballot box. However, he could not accomplish the crime under unforeseen circumstances as the commission member L. Davtyan noticed and prevented.
On the base of the obtained evidence charge was pressed against N. Darchinyan according to the Article 34-153 of RA Criminal Code for attempt to vote instead of another person. Signature not to leave was chosen as a pretrial measure against him.
The criminal case with the bill of indictment was sent to prosecutor supervising the legality of preliminary investigation.