Հարուցվել է քրեական գործ՝ թիվ 30/21 ընտրատեղամասում այլ անձանց փոխարեն քվեարկելու դեպքի առթիվ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ թիվ 30/21 ընտրատեղամասում այլ անձանց փոխարեն քվեարկելու դեպքի առթիվ։
2015 թվականի դեկտեմբերի 6-ին՝ ժամը 16:10-ին, Վանաձոր քաղաքի բնակչուհի Ս.Սողոմոնյանից գրավոր հաղորդում է ստացվել առ այն, որ նույն օրը՝ ժամը 14:50-ին, ՀՀ Սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեին մասնակցելու նպատակով այցելել է Վանաձոր քաղաքի  Նիզամի 49 հասցեում գտնվող թիվ 30/21 ընտրատեղամաս՝ ընտրություն կատարելու, սակայն պարզել է, որ ինքնությունը չպարզված անձը քվեարկել է իր ծնողների և եղբոր փոխարեն։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում 2015 թվականի դեկտեմբերի 6-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 153-րդ հոդվածի հատկանիշներով։
Կատարվում է քննություն, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։

A criminal case initiated on voting instead of other persons in polling station N 30/21
A criminal case was initiated in Lori Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee on voting instead of other persons in the polling station N 30/21.
On December 6, 2015 at 16:10 the resident of Vanadzor S. Soghomonyan submitted a report informing that on the same day at 14:50 she attended the polling station N 30/21 located at 49 Nizam, Vanadzor to take part in the voting in referendum on Constitutional reforms but she found that an unidentified person had voted instead of her parents and brother.
On December 6, 2015 a criminal case was initiated in Lori Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee according to the Article 153 of RA Criminal Code.
Investigation is conducted, necessary investigatory actions are conducted to find the circumstances of the case, as well as to identify the person having committed the apparent crime.