27.08.24, 10:47Թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության հերթական դեպքն է բացահայտվել. երկու անձ կալանավորվել է29-ամյա տղամարդը «Մարիխուանա» և «Կրիստալ» տեսակի թմրամրջոցի փաթեթներ է տեղադրել Երևան քաղաքի տարբեր հատվածներում, որոնք լուսանկարել և ուղարկել է հանցակցին:
23.08.24, 17:14Հանցավոր խումբն ստեղծել է թմրամիջոցների լաբորատորիա, իրականացրել թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառություն և զբաղվել դրանից ստացված առանձնապես խոշոր չափերով ֆինանսական միջոցներն օրինականացնելով (փողերի լվացմամբ)․ նախաքննությունն ավարտվել է (լուսանկարներ)38-ամյա տղամարդը, թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառությամբ զբաղվելու դիտավորությամբ, ստեղծել է հանցավոր կազմակերպություն և ղեկավարել այն:
24.07.24, 11:57Բացահայտվել է թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառությամբ զբաղվող խումբ. երեք անձ կալանավորվել է (լուսանկարներ)Թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ քրեաիրավական պայքարը լայն թափով շարունակվում է։
23.07.24, 16:57Երկու տասնյակից ավելի փաթեթներով «Մեթամֆետամին». առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության մեղադրանքով մեկ անձ է կալանավորվելՁեռնարկվում են միջոցառումներ՝ թմրամիջոցների ձեռք բերման աղբյուրը, ինչպես նաև՝ այն իրացրած անձանց ամբողջական շրջանակը պարզելու ուղղությամբ:
15.07.24, 14:17Մեղադրանք է ներկայացվել՝ թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության և փողերի լվացման համար. մեկ մեղադրյալի մասով նախաքննությունն ավարտվել էԱվարտվել է թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության և փողերի լվացման դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի՝ մեկ մեղադրյալի մասով նախաքննությունը:
12.07.24, 18:42Թմրամիջոց աճեցնելու լաբորատորիաներ, շուրջ 3․900․000 ԱՄՆ դոլարի թմրամիջոցի ապօրինի շրջանառություն և փողերի լվացում․ հինգ մեղադրյալի մասով նախաքննությունն ավարտվել էՍտեղծվել են «Մարիխուանա» տեսակի թմրամիջոցի աճեցման համար նախատեսված ջերմոցներ, կազմակերպվել «Մարիխուանա» տեսակի թմրամիջոցի ապօրինի արտադրություն։
11.07.24, 15:08Թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառություն «Տելեգրամ»-ի հարթակներով և դրանից ստացված 8մլն. դրամի փողերի լվացում. նախաքննությունն ավարտվել էՊարզվել են թմրամիջոց արտադրելու, պատրաստելու և իրացնելու, դրա արդյունքում ստացված ապօրինի եկամուտներն օրինականացնելու մեխանիզմը: