Վաղարշապատի գազալցակայանում սպանություն կատարած անձը կալանավորվել է. քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում ավարտվել է Արմավիրի մարզի Վաղարշապատ համայնքում գործող գազալցակայանում տեղի ունեցած սպանության դեպքի վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ Կ.Բ.-ն և Ա.Պ.-ն իրենց միջև առկա տարաձայնությունները պարզաբանելու նպատակով 2025 թվականի մարտի 22-ին հանդիպել են Վաղարշապատ համայնքում գործող գազալցակայանում, որտեղ տեղի ունեցած խոսակցությունը վերածվել է վիճաբանության:
Վիճաբանության ընթացքում Կ.Բ.-ն իր մոտ ապօրինի պահվող հրազենով կրակել է Ա.Պ.-ի ուղղությամբ՝ սպանելով նրան:
Կ.Բ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանությունը):

Preliminary investigation of the criminal proceeding initiated on murder committed in the gas station operating in Vagharshapat community of Armavir region was completed in the Department for Investigation of Crimes against Humanity of General Department for Investigation of Particularly Important Cases of the RA Investigative Committee.
In the course of the preliminary investigation apparent factual data were obtained on the allegation that K.B. and A.P., with the aim of clarifying the disagreements between them, met on March 22, 2025, at a gas station operating in the Vagharshapat community, where the conversation that took place turned into an argument.
During the argument K.B. fired in the direction of A.P. with a firearm kept by him illegally, killing him.
Public criminal prosecution was initiated against K.B. according to the Part 1 of the Article 155 of RA Criminal Code.