Վերականգնվել է պետությանը պատճառված 123 մլն դրամի վնասը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Վայոց ձորի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ ավտոգազալիցքավորման ծառայություն մատուցող ընկերությունը հարկման հիմք հանդիսացող հաշվետվություններում խեղաթյուրված տվյալներ մտցնելու եղանակով թաքցրել է ընկերության իրական շրջանառությունը:
Նախաքննության ընթացքում կատարված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված 123 մլն 335 հզր 339 ՀՀ դրամի վնասը:

Восстановлен ущерб в размере 123 миллионов драмов, причиненный государству
В ходе предварительного следствия уголовного производства, инициированного в Следственном управлении Вайоцдзорского марза Следственного комитета РА, были получены очевидные фактические данные о том, что компания, предоставляющая услуги по заправке автомобилей, путем внесения искаженных данных в налоговые отчеты, являющиеся основанием для налогообложения, скрыла реальный оборот компании.
В результате процессуальных и доказательственных действий, предпринятых в ходе предварительного следствия, возмещен ущерб в размере 123 млн 335 тыс. 339 драмов РА, причиненный государству.