Վերականգնվել է պետությանը պատճառված 123 մլն դրամի վնասը
ՀՀ քննչական կոմիտեի Վայոց ձորի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ ավտոգազալիցքավորման ծառայություն մատուցող ընկերությունը հարկման հիմք հանդիսացող հաշվետվություններում խեղաթյուրված տվյալներ մտցնելու եղանակով թաքցրել է ընկերության իրական շրջանառությունը:
Նախաքննության ընթացքում կատարված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում վերականգնվել է պետությանը պատճառված 123 մլն 335 հզր 339 ՀՀ դրամի վնասը:

Damage of 123 Million AMD Caused to State Recovered
In the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding initiated in Vayotts Dzor Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee apparent factual data were obtained on the allegation that refuel filling service company concealed the company's true turnover by entering distorted data into tax reports.
As a result of procedural and evidentiary actions conducted during the preliminary investigation the damage caused to the state - 123 million 335 thousand 339 AMD has been recovered.