ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալն ընդունել է ԵՄ գնահատման առաջին առաքելությանը
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արսեն Այվազյանն այսօր ընդունել է Եվրոպական միության մուտքի արտոնագրերի ազատականացման գործողությունների ծրագրի (VLAP) շրջանակում իրականացվող ԵՄ գնահատման առաջին առաքելության պատվիրակներին։
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև ՀՀ ներքին գործերի նախարարության և ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության ներկայացուցիչները։
Արսեն Այվազյանը, ողջունելով հյուրերին, շնորհակալություն է հայտնել հանդիպման նախաձեռնության համար։
Քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալը ԵՄ գնահատման առաջին առաքելության պատվիրակներին է ներկայացրել Քննչական կոմիտեի կառուցվածքը, գործառույթները և կարողությունները։ Անդրադարձ է կատարվել նաև միջազգային համագործակցության շրջանակում կատարված աշխատանքներին, Քննչական կոմիտեի գործունեությանն առնչվող օրենսդրական բարեփոխումներին, ինչպես նաև Քննչական կոմիտեի գործունեությանը վերաբերող այլ հարցերի։
ԵՄ գնահատման առաջին առաքելության պատվիրակները կարևորել են կազմակերպված հանցագործության, ահաբեկչության և կոռուպցիայի կանխարգելման ոլորտներում իրականացվող աշխատանքները։
Հանդիպման ավարտին ԵՄ առաքելության փորձագետները շնորհակալություն են հայտնել Քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արսեն Այվազյանին՝ իրավապահ ոլորտին առնչվող խնդիրների շուրջ տեղեկատվության փոխանակման համար:
Կողմերը կարևորել են նմանատիպ հանդիպումների արդյունավետությունն ու պատրաստակամություն հայտնել համատեղ ջանքերով ապահովելու համագործակցության շարունակականությունը:

Заместитель председателя Следственного комитета Армении принял первую оценочную миссию ЕС
Заместитель председателя Следственного комитета Армении Арсен Айвазян сегодня принял делегатов первой оценочной миссии ЕС, осуществляемой в рамках программы действий по либерализации визового режима (VLAP) Европейского союза.
На встрече присутствовали также представители Министерства внутренних дел и Министерства иностранных дел РА.
Арсен Айвазян, приветствуя гостей, поблагодарил за инициативу встречи. Заместитель председателя Следственного комитета представил делегатам первой оценочной миссии ЕС структуру, функции и возможности Следственного комитета.
Были также затронуты работы, проделанные в рамках международного сотрудничества, законодательные реформы, касающиеся деятельности Следственного комитета, а также другие вопросы, касающиеся деятельности Следственного комитета.
Делегаты первой оценочной миссии ЕС подчеркнули важность работы, проводимой в области предотвращения организованной преступности, терроризма и коррупции.
В конце встречи эксперты миссии ЕС поблагодарили заместителя председателя Следственного комитета Арсена Айвазяна за обмен информацией по вопросам, касающимся правоохранительной сферы.
Стороны подчеркнули важность эффективности подобных встреч и выразили готовность совместными усилиями обеспечить продолжение сотрудничества.