Ավտոմեքենաների վաճառքով զբաղվող ընկերության կողմից պետությանը պատճառված 13 մլն դրամի վնասը վերականգնվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել և հիմնավորվել է, որ ավտոմեքենաների վաճառքով զբաղվող ընկերության կողմից կատարված մի քանի գործարքներ չեն ներառվել հարկային միասնական հաշվարկներում՝ այդ կերպ պետությանը պատճառելով խոշոր չափերի գույքային վնաս։
Նախաքննության ընթացքում կատարված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ ընկերության կողմից չհաշվարկված և պետական բյուջե չվճարված գումարը կազմել է 13 մլն 404 հզր 500 ՀՀ դրամ, որն ամբողջությամբ վերականգնվել է։

13 Million AMD Caused to State by Company Engaged in Automobile Sales Recovered
In the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding investigated in the Investigative Division of Avan and Nor Nork administrative districts of Yerevan Investigative Department of the RA investigative Committee it was found out and grounded that several transactions carried out by a company engaged in automobile sales were not included in the unified tax calculations, thereby causing financial damage in large amount to the state.
As a result of procedural and evidentiary actions carried out in the course of the preliminary investigation, it was found out that the amount not calculated and not paid to the state budget by the company amounted to 13 million 404 thousand 500 AMD, which has been fully recovered.