Ավտոմեքենաների վաճառքով զբաղվող ընկերության կողմից պետությանը պատճառված 13 մլն դրամի վնասը վերականգնվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել և հիմնավորվել է, որ ավտոմեքենաների վաճառքով զբաղվող ընկերության կողմից կատարված մի քանի գործարքներ չեն ներառվել հարկային միասնական հաշվարկներում՝ այդ կերպ պետությանը պատճառելով խոշոր չափերի գույքային վնաս։
Նախաքննության ընթացքում կատարված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ ընկերության կողմից չհաշվարկված և պետական բյուջե չվճարված գումարը կազմել է 13 մլն 404 հզր 500 ՀՀ դրամ, որն ամբողջությամբ վերականգնվել է։

Восстановлен ущерб в размере 13 млн драмов, причиненный государству компанией, занимающейся продажей автомобилей
В ходе предварительного следствия уголовного производства, расследуемого в Следственном отделе по административным районам Аван и Нор Норк Следственного управления города Еревана Следственного комитета РА, было установлено и обосновано, что несколько сделок, совершенных компанией, занимающейся продажей автомобилей, не были включены в единые налоговые расчеты, тем самым причинив государству имущественный ущерб в крупных размерах.
В результате процессуальных и доказательственных действий, проведенных в ходе предварительного следствия, было установлено, что сумма, не учтенная компанией и не выплаченная в государственный бюджет, составила 13 млн 404 тыс. 500 драмов РА, которая была полностью восстановлена.