Ընկերության տնօրենը աշխատավարձերի վերաբերյալ խեղաթյուրված տվյալներ է ներկայացրել. պետությանը պատճառված 11 մլն դրամը վերականգնվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում 2026 թվականի ապրիլի 6-ին նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ ընկերության տնօրենը հարկերը թաքցնելու նպատակով՝ 2020-2025 թվականների ընթացքում որպես ապակեգործ, բանվոր, փաթեթավորող, ձուլման վառարանի և թրծման հոսքագծի 56 աշխատակցից՝ յուրաքանչյուրի կողմից փաստացի ամսական 90.000-180.000 ՀՀ դրամ գումար աշխատավարձ ստանալու պայմաններում, փաստաթղթերի մեջ ակնհայտ խեղաթյուրված տվյալներ է մտցրել՝ նույն աշխատակիցների կողմից ամսական ընդամենը 50.000-70.000 ՀՀ դրամ աշխատավարձ ստանալու վերաբերյալ:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պետությանը պատճառված 11 մլն 222 հզր 728 ՀՀ դրամը վերականգնվել է:

Директор компании представил искаженные данные о заработной плате․ 11 млн драмов, причиненных государству, было восстановлено
В ходе предварительного следствия уголовного производства, инициированного 6 апреля 2026 года в Следственном управлении Котайкского марза Следственного комитета РА, были получены фактические данные о том, что директор компании с целью сокрытия налогов в течение 2020-2025 годов у 56 сотрудников стекольщика, рабочего, упаковщика, работника плавильной печи и линии обжига получал фактическую ежемесячную заработную плату в размере от 90 000 до 180 000 драмов РА от каждого, в документы были внесены явно искаженные данные о том, что одни и те же сотрудники получают зарплату всего в размере от 50 000 до 70 000 драмов в месяц.
В ходе предварительного следствия уголовного производства 11 млн 222 тыс. 728 драмов РА, причиненных государству, были восстановлены.