Ընկերության տնօրենը աշխատավարձերի վերաբերյալ խեղաթյուրված տվյալներ է ներկայացրել. պետությանը պատճառված 11 մլն դրամը վերականգնվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում 2026 թվականի ապրիլի 6-ին նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ ընկերության տնօրենը հարկերը թաքցնելու նպատակով՝ 2020-2025 թվականների ընթացքում որպես ապակեգործ, բանվոր, փաթեթավորող, ձուլման վառարանի և թրծման հոսքագծի 56 աշխատակցից՝ յուրաքանչյուրի կողմից փաստացի ամսական 90.000-180.000 ՀՀ դրամ գումար աշխատավարձ ստանալու պայմաններում, փաստաթղթերի մեջ ակնհայտ խեղաթյուրված տվյալներ է մտցրել՝ նույն աշխատակիցների կողմից ամսական ընդամենը 50.000-70.000 ՀՀ դրամ աշխատավարձ ստանալու վերաբերյալ:
Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պետությանը պատճառված 11 մլն 222 հզր 728 ՀՀ դրամը վերականգնվել է:

In the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding initiated on April 6, 2026 in Kotayk Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee factual data were obtained on the allegation that with the intent to conceal taxes, the company director, with the intent of concealing taxes, during the period from 2020 to 2025, in relation to 56 employees working as glassmakers, laborers, packers, and operators of melting furnaces and annealing lines, entered clearly distorted data into the documentation. While each of these employees in fact received a monthly salary of 90.000-180.000 AMD, the documents falsely indicated that they received only 50․000-70․000 AMD per month.
During the preliminary investigation of the criminal proceeding the damage in the amount of 11 million 222 thousand 728 AMD caused to the state has been recovered.