Մ.Մ.-ի կողմից խուլիգանություն կատարելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում ավարտվել է Մ.Մ.-ի կողմից խուլիգանություն կատարելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը:
Նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ 2026 թվականի մարտի 26-ին Մ.Մ.-ն Երևան քաղաքի Դեմիրճյան փողոցի 1/1 հասցեի մոտ իրականացրել է խուլիգանական գործողություններ, մասնավորապես՝ հասարակության նկատմամբ բացահայտ անհարգալից և բարոյական նորմերի նկատմամբ բացահայտ արհամարհական վերաբերմունք դրսևորելով՝ հայհոյանք և անպարկեշտ արտահայտություններ է հնչեցրել:
Մ.Մ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (խուլիգանությունը, որը կատարվել է տեղեկատվական կամ հաղորդակցական տեխնոլոգիաներն օգտագործելով):

Preliminary Investigation of Criminal Proceeding Initiated on Hooliganism Committed by M.M. Completed
Preliminary investigation of the criminal proceeding initiated on hooliganism committed by M.M. was completed in Yerevan Investigative Department of the RA Investigative Committee.
In the course of the preliminary investigation it was found out that on March 27, 2026 at 1/1 Demirchyan Street, Yerevan M.M. committed hooligan actions, particularly showing a blatant disrespect for society and a blatant disregard for moral norms, he used profanity and obscene expressions.
Public criminal prosecution was initiated against M.M. according to the Point 3 of the Part 2 of the Article 297 of RA Criminal Code.