Իրաքի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության պատվիրակությունը հյուրընկալվել է Քննչական կոմիտեում
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արսեն Այվազյանն ընդունել է Իրաքի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության կիբեռանվտանգության վարչության պետ, գեներալ-դոկտոր Հասան Հադի Լազիզի գլխավորած պատվիրակությանը։
Ողջունելով պատվիրակության անդամներին՝ Արսեն Այվազյանն ընդգծել է կիբեռհանցագործությունների ոլորտում միջազգային գործընկերների աջակցության կարևորությունը և շնորհակալություն հայտնել հանդիպման նախաձեռնության համար։
Արսեն Այվազյանը ներկայացրել է Քննչական կոմիտեի կառուցվածքը, գործառույթները, ինչպես նաև Կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների քննության վարչությունում քննվող քրեական վարույթների առանձնահատկությունները։
Իրաքի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության կիբեռանվտանգության վարչության պետն իր հերթին ներկայացրել է Իրաքի իրավապահ համակարգը։ Կողմերը քննարկել են երկու երկրների իրավապահ համակարգերի մոդելների առանձնահատկությունները:
Հանդիպման ավարտին կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել փոխօգնության շրջանակում իրավական հարցումներին արագ արձագանքելու, երկու երկրների իրավապահ համակարգերի միջև սերտ համագործակցություն հաստատելու և դրա շարունակականությունն ապահովելու ուղղությամբ:

Delegation of the Ministry of Interior of the Republic of Iraq Hosted at the Investigative Committee
The Deputy Chairman of the RA Investigative Committee Arsen Ayvazyan received the delegation headed by the Head of Cybersecurity Directorate of the Ministry of Interior of the Republic of Iraq, General Dr. Hassan Hadi Latheeth.
Greeting the delegation members, Arsen Ayvazyan emphasized the significance of the support from international partners in the field of cybercrimes and thanked for the initiative of the meeting.
Arsen Ayvazyan presented the structure, functions of the Investigative Committee, as well as the peculiarities of the criminal proceedings investigated in the Department for Investigation of Cybercrime and High Technology Crime.
The Head of Cybersecurity Directorate of the Ministry of Interior of the Republic of Iraq, in his turn, presented the law enforcement system of Iraq. The parties discussed the specific features of the law enforcement systems of the two countries.
At the end of the meeting, the parties expressed their readiness to promptly respond to legal requests within the framework of mutual assistance, to establish close cooperation between the law enforcement systems of the two countries, and to ensure its continuity.