14.07.23, 12:14ՀՀ քննչական կոմիտեում հյուրընկալվել են Երիտասարդ առաջնորդների հակակոռուպցիոն դպրոցի ունկնդիրները (լուսանկարներ)Երիտասարդները հետաքրքրվել են ՔԿ-ում քննվող կոռուպցիոն վարույթների ծավալներից, քրեական վարույթներով քննությունների արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ ձեռնարկվող միջոցներից։
22.04.23, 09:00«Եվրասիա» ավագ դպրոցի սաները հյուրընկալվել են ՀՀ քննչական կոմիտեում (լուսանկարներ)«Եվրասիա» ավագ դպրոցի սաները շրջել են ՀՀ ՔԿ կենտրոնական մարմնի վարչական շենքում, ծանոթացել են քննիչների բնականոն աշխատանքի համար ստեղծված պայմաններին ու հնարավորություններին։
20.03.23, 15:33ԱՄՆ արդարադատության դեպարտամենտի Հետաքննությունների Դաշնային Բյուրոյի՝ Հայաստանում և Վրաստանում իրավական կցորդն այցելել է ՀՀ քննչական կոմիտե(լուսանկարներ)Կողմերը շեշտել են նաև ապօրինի միգրացիայի դեմ պայքարում համատեղ ջանքերն ակտիվացնելու, նշված ուղղություններով տեղեկատվության փոխանակման կառուցակարգերը կատարելագործելու անհրաժեշտությունը։
02.03.23, 13:00Կապանում Իրանի նորանշանակ գլխավոր հյուպատոսին ընդունել է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալը (լուսանկարներ)Ճանաչողական այցով ՀՀ քննչական կոմիտեում հյուրընկալվել է Կապանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորանշանակ գլխավոր հյուպատոս Մորթեզա Աբեդին Վարամին։
29.12.22, 14:30ՀՀ քննչական կոմիտեն հյուրընկալել է քննչական գործողություններում ներգրավվելու որակավորում ստացած մի խումբ հոգեբանների (լուսանկարներ)ՀՀ կառավարության 2022թ․ հունիսի 9-ի համապատասխան որոշման հիման վրա քննչական գործողություններին մասնակցելու իրավասություն է տրվել 25 հոգեբանի, ովքեր ստացել են անհրաժեշտ որակավորվում:
19.12.22, 08:55ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալն ընդունել է ԱՄՆ թմրամիջոցների դեմ պայքարի վարչակազմի Թբիլիսիի գրասենյակի ղեկավարին (լուսանկարներ)Քննարկվել են թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպքերի բացահայտման տեխնոլոգիաների, մասնագիտական հմտությունների կատարելագործման, քննությունների արդյունավետության բարձրացմանն առնչվող հարցեր։
16.12.22, 14:39ՀՀ քննչական կոմիտեն հյուրընկալել էր Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան ԹՊԻՀ գրասենյակի ավագ խորհրդատու Ադի Հոլովեյին (լուսանկարներ)Այսօր ՀՀ քննչական կոմիտե էր այցելել Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան թմրամիջոցների և իրավապահ համագործակցության գրասենյակի՝ իրավապահ ոլորտի ավագ խորհրդատու Ադի Հոլովեյը:
09.12.22, 12:15ՀՀ քննչական կոմիտեում քննարկվել են ընտանիքում և կանանց նկատմամբ բռնությունների դեմ պայքարի արդյունավետությունը բարձրացնելու խնդիրները (լուսանկարներ)ՔԿ նախագահի տեղակալ Արսեն Այվազյանն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի գենդերահավասարության բաժնի կարողությունների զարգացման և համագործակցության ծրագրերի ենթաբաժնի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությանը։