11.11.19, 16:39Հայաստանի և Ռուսաստանի քննչական կոմիտեների նախագահների աշխատանքային հանդիպման ընթացքում ստորագրվել է երկու փաստաթուղթՌուսաստանի Դաշնության Մոսկվա քաղաքում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության քննչական կոմիտեների նախագահների աշխատանքային հանդիպում:
08.10.19, 16:14Ունենք բավարար ներուժ` առանց որևէ կաշկանդվածության իրացնելու մեր սահմանադրական լիազորությունները. ՀՀ ՔԿ նախագահ Հայկ Գրիգորյանի ելույթը՝ Քննչական կոմիտեի 5-ամյակի հոբելյանական հանդիսավոր նիստինՔննչական մարմնի արդյունավետ աշխատանքի հիմնական գրավականը քննիչի դատավարական ինքնուրույնությունն ու անկախությունն է:
15.08.19, 07:06Կոլեգիայի նիստ՝ ՀՀ քննչական կոմիտեում (լուսանկարներ)Ամփոփվել են 2019 թվականի առաջին կիսամյակում ՀՀ քննչական կոմիտեում և ենթակա ստորաբաժանումներում կատարված աշխատանքները, վերլուծվել բացասական և դրական ցուցանիշները։
26.07.19, 14:04ՔԿ նախագահ Հայկ Գրիգորյանը Կրասնոյարսկում մի շարք հանդիպումներ է ունեցել (լուսանկարներ)ՀՀ ՔԿ նախագահ Հայկ Գրիգորյանը Կրասնոյարսկ քաղաքում հանդիպումներ է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչների հետ:
19.07.19, 16:21ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանի ելույթը` Հայաստանի, Ռուսաստանի և Բելառուսի քննչական կոմիտեների չորրորդ համատեղ կոլեգիայի նիստինՊետության և հասարակության ինստիտուտների զարգացման ուղղություններից մեկը անվտանգության ապահովմանը վերաբերող խնդիրների լուծման և սպառնալիքների նվազեցման, մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների պաշտպանության և զարգացման համար միջազգային համագործակցությունն է:
05.07.19, 10:55ՀՀ նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել հանդիսավոր ընդունելություն՝ նվիրված ՀՀ Սահմանադրության օրվան. ՔԿ նախագահին շնորհվել է արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան (լուսանկարներ)Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է` Սահմանադրության օրվա, ինչպես նաև` բարձրագույն զինվորական կոչումներ և դասային աստիճաններ ստանալու առթիվ: