Ավտոգազալիցքավորմամբ զբաղվող ընկերությունը թաքցրել է 10 մլն դրամի հարկեր. վնասը վերականգնվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ ավտոգազալիցքավորմամբ զբաղվող ընկերությունը հարկման հիմք հանդիսացող հաշվետվություններում խեղաթյուրված տվյալներ մտցնելու եղանակով թաքցրել է ընկերության իրական շրջանառությունը, ինչի արդյունքում պետական բյուջե չի վճարվել 10 մլն 470 հզր 258 ՀՀ դրամ գումար:
Նախաքննության ընթացքում կատարված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում պետությանը պատճառված վնասն ամբողջությամբ վերականգնվել է:

Company Engaged in Autogas Refueling Concealed Taxes in the Amount of 10 Million AMD. Damage Recovered
In the course of the preliminary investigation of the criminal proceeding initiated in Ararat Regional Investigative Department of the RA Investigative Committee, apparent factual data were obtained on the allegation that the company engaged in autogas refueling concealed the company's actual turnover in tax-reporting records by introducing falsified data, as a result of which 10 million 470 thousand 258 AMD was not paid to the state budget․
As a result of procedural and evidentiary actions conducted during the preliminary investigation the damage caused to the state has been fully recovered.