Ավտոգազալիցքավորմամբ զբաղվող ընկերությունը թաքցրել է 10 մլն դրամի հարկեր. վնասը վերականգնվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ ավտոգազալիցքավորմամբ զբաղվող ընկերությունը հարկման հիմք հանդիսացող հաշվետվություններում խեղաթյուրված տվյալներ մտցնելու եղանակով թաքցրել է ընկերության իրական շրջանառությունը, ինչի արդյունքում պետական բյուջե չի վճարվել 10 մլն 470 հզր 258 ՀՀ դրամ գումար:
Նախաքննության ընթացքում կատարված վարութային և ապացուցողական գործողությունների արդյունքում պետությանը պատճառված վնասն ամբողջությամբ վերականգնվել է:

Компания, занимающаяся автозаправкой, скрыла налоги на 10 млн драмов. ущерб был восстановлен
В ходе предварительного следствия уголовного производства, инициированного в Следственном управлении Араратского марза Следственного комитета РА, были получены очевидные фактические данные о том, что компания, занимающаяся заправкой автомобилей, путем внесения искаженных данных в налоговые отчеты, являющиеся основанием для налогообложения, скрыла реальный оборот компании, в результате чего в государственный бюджет не было выплачено 10 млн 470 тыс. 258 драмов РА.
В результате процессуальных и доказательственных действий, предпринятых в ходе предварительного следствия, причиненный государству ущерб полностью восстановлен.