10 կգ թմրամիջոցը մաքսանենգությամբ ՀՀ տեղափոխելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել է
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, 2025 թվականի հոկտեմբերի 9-ին նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում ձեռնարկված վարութային և ապացուցողական, ինչպես նաև ԱԱԾ Երևանի քաղաքային վարչության ծառայողների կողմից իրականացված մեծածավալ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ օտարազգի երկու քաղաքացի պատրաստվում են հոկտեմբերի 28-ին մաքսանենգ ճանապարհով ՀՀ բերել և 50 հզր ԱՄՆ դոլարի դիմաց վաճառել առանձնապես խոշոր չափերով՝ 10 կգ «Մարիխուանա» տեսակի թմրամիջոց։

Завершено предварительное следствие по уголовному производству, инициированному по факту перевозки 10 кг наркотиков в Армению путем контрабанды
Как мы уже сообщали, в результате процессуальных и доказательственных мероприятий, предпринятых в ходе предварительного следствия уголовного производства, инициированного 9 октября 2025 года, а также крупномасштабных оперативно-розыскных мероприятий, проведенных сотрудниками Управления города Еревана СНБ, было установлено, что 28 октября двое иностранных граждан собираются путем контрабанды ввезти в Армению и продать за 50 тысяч долларов США 10 кг наркотического средства «марихуана» в особо крупных размерах.