24.03.25, 14:57Ավարտվել է Ա.Ծ.-ի կողմից աշակերտուհիների նկատմամբ սեքսուալ բնույթի գործողություններ կատարելու վերաբերյալ քրեական գործի նախաքննությունըՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդու դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ Երևան քաղաքի դպրոցներից մեկի ուսուցիչը պարբերաբար սեքսուալ բնույթի գործողություններ է կատարել նույն դպրոցի երկու աշակերտուհու նկատմամբ:
08.05.20, 14:22Արագածոտնի մարզի բնակիչը ձերբակալվել է՝ անչափահաս որդու նկատմամբ սեռական բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու կասկածանքովԿինը հաղորդում է ներկայացրել այն մասին, որ իր ամուսինը բռնություն գործադրելու սպառնալիքով սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ է կատարել 2004թ. ծնված իր անչափահաս որդու նկատմամբ:
25.02.19, 11:1924-ամյա տաքսու վարորդին մեղադրանք է առաջադրվել՝ 20-ամյա աղջկա նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու համար24-ամյա տաքսու վարորդը նկատել է սուպերմարկետից դուրս եկող 20-ամյա աղջկան և վերջինիս նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու դիտավորությամբ հետապնդել է նրան:
11.09.18, 06:27Հարուցվել է քրեական գործ՝ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու փորձի դեպքի առթիվԱռերևույթ հանցագործություն կատարած անձը, բռնություն գործադրելով համագյուղացի կնոջ նկատմամբ, նրա կամքին հակառակ, դանակի գործադրման սպառնալիքով, փորձել է սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարել նրա նկատմամբ:
16.07.18, 05:49Երևանում սեքսուալ բնույթի բռնի գործողությունների զոհ է դարձել 8-ամյա երեխա. կասկածյալը ձերբակալվել էՏվյալներ են ձեռք բերվել, որ 1951թ. ծնված տղամարդու գործողություններից հնարավոր է տուժել են նաև այլ երեխաներ։
03.03.18, 11:02Ձերբակալվել է՝ օտարերկրյա քաղաքացուհու նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու կասկածանքով28-ամյա աղջիկը հաղորդում է տվել, որ Գուգարքում զբոսնելիս մոլորվել է ու հայտնվել ամայի դաշտում, որտեղ մի երիտասարդ փորձել է բռնությամբ սեքսուալ բնույթի գործողություններ կատարել իր նկատմամբ:
17.01.18, 14:09Մեղադրանք է առաջադրվել՝ 10-ամյա երեխայի նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու համարՀաղորդում է ստացվել, որ հատուկ կրթահամալիրի 9-րդ դասարանի սանը, բռնություն գործադրելու սպառնալիքով, համասեռական գործողություններ է կատարել նույն կրթահամալիրի 4-րդ դասարանի տղայի նկատմամբ:
26.12.17, 14:3020-ամյա երիտասարդը ձերբակալվել է՝ անչափահաս տղա երեխայի նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու կասկածանքովԸստ հաղորդման՝ 20-ամյա երիտասարդը 2010թ. ծնված տղա երեխային տարել է միջնակարգ դպրոցի բացօթյա զուգարան և սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարել նրա նկատմամբ: